סיורים וסדנאות
קורס נפחות

המקצוע חרש ברזל, נפח ברזל, לאורך ההיסטוריה התפתח והיווה בסיס לפיתוחם של מקצועות נוספים, תהליך זה התבצע בזכות הידע שעבר בין בעלי המלאכה השונים במשך דורות שלמים, הידע מתבטא בחומרים אותם יצרו בסגנונות העבודה השונים שפיתחו
ובכלי העבודה עימם עבדו.
בנפחייה שלי מתקיימות סדנאות ללימוד נפחות, סדנת הנפחות מיועדת לגילאי 16 ומעלה, בסדנא זו תוכלו להכיר וללמוד את נפלאות חישול הברזל במו ידיכם, ולתת ליצירתיות שבכם לפרוח. בסדנא נלמדות מיומנויות בסיסיות לעיבוד הברזל בחום, כמו כן ביצוע אלמנטים שונים ומגוונים וכלי עבודה לחישול ברזל. הסדנא הינה חווייתית, כייפית, מקצועית ונותנת הזדמנות להתנסות בעבודת יד מיוחדת ומרתקת.
הסדנא מתקיימת בנפחייה שלי ביקנעם מושבה.
אין צורך בידע או התנסות קודמים.

 
 

טלפון לפרטים:   052-3990796 
דוא"ל:  info@noam-engel.com
סיורים בנפחייה

חרש ברזל או נפח היה מפיק לעצמו את חומר הגלם המצוי בטבע זהו "ברזל נפחים" אשר קיים בכמויות קטנות מאד בימנו. ברזל נפחים הינו הברזל הטהור ביותר והאיכותי ביותר, הוא נח מאד לחישול, רך, גמיש, אלסטי וניתן לחשל אותו לאורך זמן בלי חשש שייסדק או שיישבר. הנפח היה מוצא בטבע את מחצב הברזל שמצוי היה בסלעים וע"י תהליך איטי של בערה הסלע נכחד ולבסוף נשאר רק הברזל, את הברזל הנפח היה מחשל בפחם ויוצר לעצמו את חומר הגלם לעבודה. ע"י חישול ברזל הנפח היה מייצר כלי אוכל, כלי עבודה, כלי נשק, קרסים לתפיסת דגים, חצים לציד, מסמרים לבניה ועוד הרבה דברים ששימשו את האנשים לשרוד ולהתקיים.
על זאת ועוד תוכלו לשמוע בביקור בנפחייה שלי ואף לצפות בתהליך חישול הברזל על ידי חרש הברזל,
אשמח לארח אתכם,  בתיאום מראש.

טלפון לפרטים:   052-3990796 
דוא"ל:  info@noam-engel.com